Kitap Zekayı Kibarlaştırır...
Ana sayfa » Aşkın Yürekteki Ritmi

Aşkın Yürekteki Ritmi

tarafından Tuğçe

Kendi sesini duy, onunkini değil.. Kendine doğru git, başkasına değil.. Kendi yükünü sırtlan, elalemin değil.. 
Daha ne kadar dayanabilirsin ki..?.. Bir gün elbet devrileceksin, yıkılacaksın. Söylesene, kimi suçlayabilirsin bu halinle.. ? Ne yaptıysan sen kendin yaptın.. Gönüllü yazdırmadın mı adını?, her defasında kendini öne atmadın mı ?
Sevgi dilencisi oldun da verilenlerle yetinebildin mi ? Sus payı verilen günlük yevmiye misali doyurabildin mi kırıntılarla kalbini ?
Yürek tokluğuna yaptığın onca şeyden elinde kalan ne oldu ?

Bir öz eleştiri seansları mı düzenlesen kendine? Önce dürüstlükle başlayalım işe – başkasına değil fakat önce kendine.. Sen sana dürüst olamadıktan sonra, karşındakine aleniyetin hep olacaktır sahte.. Senden başkasına kendini tüketircesine  – iyi de olsan, dürüst de olmaya çalışsan – hadi diyelim kanat takıp meleklerden rol çalarcasına uçuş uçuş herkesin omzunda – yine de sahte bir profilden ne ötesi ne berisi asla.. 
Sevgi dersen kendinden başkasında arama. Eğer içinde yoksa, sana verilen tutunamaz yüreğinde asla. Ordan burdan toplama duygularla kendini baştan yaratmaya kalkışma. Aç kalbinin fermuarını ve bak bakalım işler yolunda mı orada ?
Cenin pozisyonunda meditasyonvari bir durağanlaş. İlmek ilmek bir doku kendini, tamamla eksik parçaları. Senden gelecektir yine senin olan.. Kendine ait olmayı bil. Kendini özünden ayrı tutarak duyularının bağlantılarını koparma. Ruhun ve bedeninin arasındaki uzlaşmayı sağla. Kulaklarını tıkama içindeki mutluluk ve sevgi çağrılarına..

Salla oltayı, tak kancayı yüreğine ve olanca inancınla çek kendine.. Sen, sen ol önce. Senden gelecek en ufak bir fısıltıyı dinle ve benliğinin ezgisine bir nota da sen ekle.. Hayatının melodisine en güzel enstrüman eşlik edecek. Seyirci koltuğundan doğrul ve başrolü kap, atla sahneye cesaretle.. 
Tamamlan, bütünleş ve sevgiyi fulle her hücrene.. Herkesin sevgisi kendine göre.. Ödünç alınan duygularla yürümez ilişki deneme bile.. 
Elindekini avcundakini döktüğünde arta kalanlarla yetinme, sana gelen çoşku olsun çoğalt çoğaltabildiğince.. El verin birbirinize, sizden bir şey eksiltmesin – yürek birliği olsun, kalpte birleşin ortak olun sevginizde. Aşk bu ya yeter ki hisset, yoğun hisset bak nasıl arşa tırmanıyor, carpışıyor yürekte..

İlgili Paylaşımlar

Yorum Yap