Kitap Zekayı Kibarlaştırır...
Ana sayfa » Yaşamla Dans

Yaşamla Dans

tarafından Demet Asel

Bekliyorum…
Hayatın bana sunacaklarını!
Yaşanacaklara zırhımı büründüm, gardımı aldım, tazelendim nede olsa!
Hayat yetinmektir öğretisi kulaklarımda çınlıyor her doyumsuzluğa kapıldığım anda.
Yılgın değilim, birazcık yorgunum aslında.
Bir nefeslik ara ihtiyacım olan farkındayım.
Sağlam kafa lazım bana. Uçuşan düşünceler, değişen duygular girdabındayım bu aralar…
Pes etmek mi? ASLA! Hayatımın senaristi benim, hep aklımda. Kimseye bırakmam hükmü vermeyi kararlarıma, müebbet olacaksa bile cezam ben kırarım kalemi kendi adıma.

Gidilmemiş yollarım var, söylenmemiş kelimelerim, okunmamış kitaplarım, içilecek kahvelerim var hala 🙂 Edilecek sohbetlerim, atılacak kahkahalarım, dökülecek gözyaşlarım…
Bazen öfkeye kapılacağım, kimi zaman iç köşemde susacağım. Uykusuz gecelerim, neşeli anlarım da olacak. Kararsızlıklara düşeceğim yol ayrımlarında, yine doğru kararı kendim vereceğim gideceğim yolda. Hatalar yapacağım insanım sonuçta. Ama yapılan hataya değil, öğretisine odaklanacağım sonuçta. Her hata yeni bir bakış açısı sunacak gözlerime ve ben daha keskin gözle bakacağım hayata. Gelişip öğreneceğim, eksik kalan ne varsa yaşamımda tamamlamak olacak gayem aklım yettiği sürece.


Yol uzun dedim bir kere, ufak molalarla devam edeceğim yeni diyarlara yol almaya. Bittiğim yerde kalamam ben asla. Yeni yollara gider, yeni rüzgarlarda savrulur, bir başka kentin güneşinde ısınır, yabancı yağmurlarda ıslanırım ama ait olmadığım kentin mültecisi olamam yakışmaz bu bana! Tanıdım kendimi zor yollardan, azımsanamayacak acılar var yüreğimde, buna rağmen yılmadım ya; şimdi daha farklı gözle bakıyorum yaşadığım dünyaya. Azla yetinmek tamam ama, haketttiğim değeri görmediğim yerde durmak yok kitabımda.


YALANCI MUTLULUKLAR YAŞAMAKTANSA, SAMİMİ YALNIZLIĞIMIN LİMANINA SIĞINIRIM NASILSA!
Yani bekliyorum hayatın yaşam diye sunacağı olasılıkları, öngörülerime göre aldım gardımı!
Haydi hayat ben hazırım yaşamaya; acına, mutluluğuna, hüznüne de eyvallah! Ama kayıplarımı çoğalmakta daha fazla…

İlgili Paylaşımlar

Yorum Yap