Kitap Zekayı Kibarlaştırır...
Ana sayfa » Cengiz Özakıncı

Cengiz Özakıncı

tarafından admin

Ünvan: Araştırmacı, Yazar

Doğum: 1954

Ölüm: –

1954 doğumlu Cengiz Özakıncı Araştırmacı ve yazar’dır. Aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi bilgilere henüz ulaşılamamıştır.

1979 senesinde yazmış olduğu, basılmadan önce el konulmuş olan ilk kitabı Marksist Açıdan Kemalist Devrim ve yayımlamış olduğu bildiriler nedeni ile yargılanmış ve beş sene tutuklu kalmış yazardır.

Cengiz Özakıncı kitapları;

Münevver, Dolmakalem Savaşları, İrtica 1945-1999, Neveser, Siyon-Türk Zelda/Bayan Pipo, Bir Kadın Bir Erkek: Düet ve Düello, İblisin Kıblesi, İslam’da Bilimin Yükselişi ve Çöküşü, Türkiye’nin Siyasi İntiharı & Yeni Osmanlı Tuzağı, Düet ve Düello Bir Kadın Bir Erkek, Euro – Dolar Savaşı & Yeni İşgalciliğin İçyüzü Perde Arkası ve Amerikan İmparatorluğunun Sonu, Derin Yahudi / Siyon – Türk Zelda & Musevi Tarihinde Bin Yıllık Türk Damgası, Dil ve Din, Münevver Arkadaş, Neveser Yazar Ne Yazar Ne Yazmaz ve Dil ve Din / Dünden Bugüne Türklerde / Kur’an-ı Doğru Anlamak isimli kitaplara imzasını atmıştır.

Cengiz Özakıncı’nın Sosyal Medya Hesapları

“Yeryüzünün yasası şudur: Bilimde ileri olan , bilimde geri olana boyun eğdirir, köleleştirir, sömürür.”

İslam’da bilimin yükselişi ve çöküşü

Biliyorum ki Müslüman başka İslamcı başka şeydir. Simit satan adama simitçi denildiği gibi, İslam’ı satan adama da İslamcı denir.

iblisin kıblesi

Gazi öyle bir şahsiyettir ki ebediyen asrımızın en büyük adamlarının en ön safında bulunacaktır. Bu mevki tarihin ona verdiği bir haktır.

tarih üzerinden psikolojik savaş ve atatürk dersi

“Tanrı Türk’ü Korusun” sloganı da yine MHP’nin malı olmayıp, patenti Amerika’nın olan “God Bless America” nın Türk’e uyarlanmış biçimidir ve Amerikan Malı bir slogandır.

iblisin kıblesi

İlgili Paylaşımlar

Yorum Yap